V procese vyučovania sa žiaci učia rôznymi spôsobmi. Naši druháci a štvrtáci si minulý týždeň vyskúšali     učenie  prostredníctvom projektov.

Projekty 9 Žiaci druhého ročníka sa učia čas, a tak si mohli vyskúšať meranie času prostredníctvom presýpacích hodín.   Niektorí žiaci využili pri výrobe hodín soľ či detskú krupicu, iní zas nastrúhanú kriedu, mak, kurkumu či múku.   Na hodine sme si spoločne odmerali aj čas, za ktorý sa vyrobené presýpacie hodiny „presypú“ z jednej   polovice do druhej – tento čas bol rôzny, od 17 sekúnd až po 21 minút aj 56 sekúnd. Deti sa zo svojich   projektov veľmi tešili, sledovali hodiny svojich spolužiakov a spoločnými silami sme prišli na to, že čas plynie   stále, aj keď sa naše presýpacie hodiny občas zasekli a museli sme im trošku pomôcť.

Deťom a hlavne rodičom ďakujem za pomoc pri tvorení naozaj nádherných presýpacích hodín.

Projekty 6 Žiaci štvrtého ročníka skúmali záhady vesmíru a Slnečnej sústavy. Spoločnými silami a prepojením   medzipredmetových vzťahov sa nám podarilo vytvoriť maketu Slnečnej sústavy s planétami, Slnkom, Mesiacom,   obežnými dráhami aj raketami, z ktorých žiaci vesmír pozorovali. Počas hodín sme si vesmír priblížili aj       prostredníctvom solarscope systemu, v ktorom sme sa na niektoré planéty a ich štruktúru pozreli naozaj zblízka.

Slnečná sústava zdobí priestory našej školskej chodby a prináša poznatky aj ostatným žiakom či rodičom.

A tu je niekoľko fotiek