Milí rodičia!

Dnes o 17:40 hod bol rodičom nahlásený pozitívny výsledok AG samotestu u dieťaťa materskej školy. Vzhľadom k tomu vám s poľutovaním musím oznámiť, že od tohto momentu je prevádzka materskej školy prerušená. Prevádzka bude opäť obnovená v pondelok, 07.02.2022.

Zajtrajší obed nie je možné odhlásiť. Obed pre vaše dieťa bude pripravený v jednorazom obale a uložený v šatni nad skrinkou vášho dieťaťa. Môžete si ho prísť prevziať v čase od 11:45 do 13:00. Ostatné dni (streda, štvrtok, piatok) sú obedy pre MŠ odhlásené.

Vzniknutá situácia ma skutočne mrzí, no nezostáva mi nič iné, iba spoločne s vami veriť, že situácia sa upokojí a vráti do starých koľají.

Žiaci 4. ročníka, ktorí sú v karanténe, nastupujú do školy vo štvrtok, 03.02.2022, nakoľko boli v kontakte s pozitívnou osobou v piatok a karanténa podľa nových usmernení trvá 5 pracovných dní (sobota, nedeľa, pondelok, utorok, streda). Pri návrate do školy z karantény kvôli úzkemu kontaktu nemusí mať dieťa žiadne potvrdenie od lekára, no nesmie mať príznaky choroby (teplota, soplík, kašeľ...). Nástup do školy po prekonaní ochorenia KOVID určuje detský lekár.

A napokon ešte pár osobných postrehov. Dostávajú sa ku mne informácie, že v manažovaní situácie okolo KOVIDU máme guláš, chaos, zmätok, cirkus... Že najskôr sme chceli potvrdenia o AG samoteste v žiackej knižke, teraz cez EduPage, že raz je to tak, potom inak, že raz to ide, raz nejde...

Áno, sme unavení. Všetci. Ja, my aj vy. Od počiatku som sa snažil vás informovať o najdôležitejších veciach včas, stručne a zrozumiteľne. Snažil som sa hľadať najschodnejšiu cestu bez zbytočnej byrokracie. Niektorými povinnosťami som vás ani nezaťažoval. Žiadnemu dieťaťu sa nestalo, aby sme ho nevpustili do školy bez predpísaného tlačiva, žiadne dieťa sme nevrátili domov, ak nemalo podpísanú bezinfekčnosť. Viem, ak vám po dome behá viac malých človiečikov a každý niečo potrebuje, niečo chce, ľahko sa môže stať, že na niečo sa zabudne. Dôvodom zmätku sú aj niektoré nariadenia, usmernenia a pokyny, ale aj nejednotnosť škôl. Dnes som počul v Žiline toto:

„Asi mi z toho preskočí. Od dcéry vyžadujú bezinfekčnosť každý pondelok. Na syna nahučali, že prečo to stále posielam, keď nemusím. Dcére stačí cez EduPage potvrdiť, že test bol negatívny, synovi musím posielať fotku s výsledkom testu.“ Nuž čo na to povedať?

Ja by som vás chcel poprosiť, ak si neviete rady, ak neviete s niečím pohnúť, ak vám niečo nie je jasné, píšte, volajte, pýtajte sa triednych učiteliek, alebo aj mňa. Nikto nevie všetko, nikto nie je neomylný, nikto nie je dokonalý. Ani my nie. Teraz som asi urazil chrobáka Truhlíka, kamaráta Ferda Mravca, no myslím si, že v spleti dnešných informácií by sa zamotal aj on.

A ak aj niečo popletiete, zabudnete, nevyplníte, nepochopíte, nebudete za to ani vy, ani vaše dieťa nijakým spôsobom znevýhodnení, ani potrestaní.

Pohár sa naplnil, už ostáva iba pár kvapiek, aby pretiekol. Len na nás však záleží, či ho necháme pretiecť do elektrickej rozvodovej skrine a spôsobíme katastrofu, alebo z neho odlejeme do kvetináča a trpezlivo budeme čakať na slnko, ktorého lúče nám z neho odpijú.

Ďakujem vám všetkým za pochopenie, vašu trpezlivosť, spoluprácu a prajem veľa zdravia, sily a lásky.

S úctou Anton Gabriel