Vzdelávacie a edukačné

• Aplikácia Včielka na čítanie s porozumením (Zaregistrujete sa pomocou svojho mailu Heslo: UCIMESADOMA, 6 týždňov zadarmo)
  • Kozmix prináša bezplatný prístup na vzdelávací portál do 15. 4. 2020 (Aktivačný kód: skolazdomu. Po registrácií a prihlásení do portálu zadáte aktivačný kód do políčka, ktoré vás k tomu vyzve.)
  • Khan Academy je nezisková organizácia zameraná na vzdelávanie, je to síce v češtine, ale s tým si určite poradíte
  • Aitec online –  knižnica, kde v elektronickej podobe tlačené publikácie, didaktické hry, obrazové prílohy vhodné na tlač
  • VIKI - edukačný obsah pre základné a materské školy, ktorý spustilo Ministerstvo školstva v tomto roku. Prihlasovacie údaje pre učiteľa sú: Prihlasovacie meno: ucitel.test15 Heslo: D6zBbx9F ,  Prihlasovacie údaje pre žiaka sú: Prihlasovacie meno: student.test15 Heslo: kZfNrqc4
  • Škola hrou tiež poskytuje niekoľko námetov a cvičení
  • in- úlohy zo slovenčiny pre žiakov základných škôl
  • Alfbook - pre žiakov 1. -9. ročníka ZŠ, interaktívne testy a cvičenia (heslo počas koronavírusu: ucimesadoma)
  • Alfík - interaktívne úlohy a hry pre deti MŠ (heslo počas koronavírusu: ucimesadoma)
  • Interaktívne hry na učenie v angličtine aj s výslovnosťou
  • Perfect Grammar Exercises - gramatické cvičenia v angličtine
  • National Geographic kids - objavovanie faktov o zvieratách, geografii, vede, prírode a historie pre deti v angličtine
  • Rádio Cbeebies - web stránka BBC s videami pre menšie deti
  • Toy teather - vzdelávacie online hry v angličtine
  • Dorling Kindersley Find out! - aktivity a kvízy v angličtine z rôznych predmetov a oblastí
  • Esol courses - interaktívne úlohy s piesňami na slovnú zásobu aj gramatiku.
  • Duolingo - naučte sa jazyky zadarmo. Web alebo aplikácia.
  • WocaBee - aplikácia na učenie sa slovíčok, tieto dni tiež zadarmo
  • www základnej školy Skýcov - tu si tiež môžete predcvičovať rôzne cvičenia, testy ale aj prezentácie
  • O škole - web, kde nájdete kompletné učivo pre ZŠ a SŠ vrátane testov.
  • Svetlo pod perinou nájdete tu zaujímavosti o osobnostiach Slovenska s maľovankou
  • Album Spievanky Vybranky od vydavateľsva Aitec free online na počúvanie
  • Hudobná výchova - pesničky s notami a hudobnými hrami
  • DAPHNE -  Inštitút aplikovanej ekológie je mimovládna nezisková organizácia zameraná na ochranu prírody
  • Europa.eu - zábavné hry o Európe a EU v českom jazyku
  • So Scratchom môžeš programovať svoje vlastné interaktívne príbehy, hry a animácie - a zdieľať svoje výtvory s ostatnými v online komunite.
  • Microsoft spustil zadarmo edukačný projekt pre deti na báze Minecraft, žiadosť TU.
  • Smartbooks - inteligentný vzdelávací systém s množstvom tém a testov
  • RTVS začína vysielať pre študentov, ktorí musia byť doma, diela povinnej literatúry
  • RTVS spúšťa reláciu Školský klub pre malých školákov
  • S Pinf Hrami sa dá učiť čítanie, písanie, rozoznávanie farieb, jemná motorika, logické uvažovanie.

Vzdelávacie videá cez Youtube:

• Dejepis inak - super videá pre školákov na rôzne zaujímavé témy, ktoré zaujmú a sú podané naozaj originálne.
  • Matýskova matematika v českom jazyku 1. -5. ročník
  • kanál Luk b - pani učiteľka vysvetľuje učivo slovenského jazyka - 3 ročnik
  • Strom života má svoj YouTube kanál,  kde sú zaujímavé videá, ktoré môžete využiť aj pri učení - sekcie Vedecké okienko, Geológia v kocke alebo Urob si sám.
  • Baštrng Michal Kubovčík
  • Daniel Hevier od pondelka 16.3. spúšťa  vysielanie, kde bude každý deň pridávať inšpirácie, impulzy, nápady na domáce vyučovanie pre deti a študentov cca od 10 - 18 rokov.
  • Crash course kids - vzdelávacie videá v angličtine

Tvorenie, maľovanie a aktivity na doma

• Múdra mama - stránka s aktivitami pre deti, roztriedené podľa veku

Divadielka, rozprávky a virtuálne prechádzky múzeami

Pohyb a cvičenie na doma s deťmi

Pre informovanosť si môžete pozrieť aj články:

Ak by ste si s deťmi chceli vymydliť hračku, v čase, kedy je potrebné zvýšiť umývanie rúk a podporiť aj dobrú vec, odporúčame túto iniciatívu Vymydli.sk, čo robí Maťko pre Kubka.

Ako vysvetliť deťom, prečo je potrebné umývať ruky >>> video.