Milí rodičia!

Dva týždne ubehli ako voda a blíži sa návrat do školy. Na základe rozhodnutia RÚVZ v Žiline karanténa 2. ročníka a detí navštevujúcich ŠKD bola stanovená do 16.03.2021 vrátane. Návrat do školy je naplánovaný na stredu, 17.03.2021. Vzhľadom k súčasnej situácii, informáciám z krízového štábu okresu Bytča a po konzultáciách so zriaďovateľom sme sa rozhodli, že vyučovanie bude umožnené všetkým zdravým žiakom, bez ohľadu na zamestnanosť rodičov. Riadne vyučovanie  1. a 2. ročníka začne 17.03.2021 (v stredu). Pokiaľ vaše dieťa chodilo na obedy pred nástupom do karantény, bolo automaticky prihlásené na odber obedov od 17.03.2021. Pokiaľ by ste chceli vaše dieťa chceli odhlásiť z odberu stravy, je potrebné to nahlásiť telefonicky na 0415579004 alebo 0911579004 (Materská škola pri základnej škole vo Hvozdnici) najneskôr do 16.03.2021 do 11,00 hod. Nakoľko Školská jedáleň Mieru je v karanténe a stravu zabezpečujeme zo Školskej jedálne E.Lániho, je potrebné počty obedov nahlasovať v predstihu.

Školský klub detí bude fungovať až od štvrtku, 18.03.2021. Prečo? Pani vychovávateľka Mišejkovej bola stanovená karanténa taktiež do 16.03.2021, no na rozdiel od žiakov školy musí podstúpiť kontrolu u lekára, či je po zdravotnej stránke v poriadku a pri jej nástupe do práce nehrozí riziko šírenia ochorenia COVID. V prípade, že by sa zahájenie prevádzky ŠKD posunulo, budem vás včas informovať.

A ako sme tie dva týždne bez prvákov a druhákov prežili? Nuž celkom dobre. Chorobnosť u štvrtákov bola primeraná tomuto ročnému obdobiu. Dvaja štvrtáci sa vrátili po dvojtýždňovej rodinnej karanténe a riadne a bez problémov pokračujú v školskej dochádzke. Dnes chýbali dvaja žiaci, rodičia ma o dôvode neinformovali.

V treťom ročníku sa situácia mierne komplikuje. Minulý týždeň boli chorí dvaja žiaci, no nejednalo sa o ochorenie COVID. Dnes bolo nutné poslať domov v priebehu vyučovania štyroch žiakov tretieho ročníka, ktorí sa sťažovali na bolesť hlavy a ich telesná teplota bola mierne zvýšená. Na základe posúdenia lekárom by mali rodičia bezodkladne informovať školu o príčinách zhoršenia zdravotného stavu ich detí.

Vážení rodičia!

Som rád, že môžeme fungovať tak, ako fungujeme. Síce s rúškom na tvári ale so všetkými zdravými deťmi bez ohľadu na zamestnanosť rodičov. Obraciam sa však na vás s prosbou, aby ste aj naďalej úzkostlivo sledovali zdravotný stav vašich detí. Príznaky choroby, ktoré sa u nich objavia, nemusia byť signálom prítomnosti vírusu, ktorému sa stále darí držať nás v neistote a strachu. Môže to byť iba nádcha, prechladnutie, angína či chrípka. No myslím si, že v tejto čudnej dobe je lepšie zbytočne sa plašiť, ako niečo podceniť či zanedbať. Môžeme tým predísť opätovnému zatvoreniu školy, ďalšej karanténe či zdravotným komplikáciám vašich detí.