VYCHÁDZKA MŠ 04052022 ÚVODDňa 29.4.2022 sa v LIENKOVEJ TRIEDE uskutočnila  branná vychádzka.

DENTAL ALARM MS 2022 UVODDental Alarm učí detičky čistiť si zúbky správne, pravidelne a hlavne s radosťou.

Program pozostáva zo štyroch školení, ktoré vedú vyškolený študentmi zubného lekárstva. Školenia prebiehajú formou prezentácii, názorných ukážok a praktických pokusov, prostredníctvom ktorých sa deti hravou formou učia, ako sa správne starať o zúbky.

FOTO

 

PLAVÁREŇV dňoch od 25.04. - 29.04. 2022  absolvovali naše VČIELKY plavecký výcvik v Žiline. Predškoláci sa hravou formou zoznamovali s technikou plávania a s bezpečnosťou počas pohybu vo vode pod dozorom profesionálnych tréneriek plávania. Deti mali z plaveckého výcviku veľkú radosť a dúfame, že naň budú dlho v dobrom spomínať. FOTO

 

DEŇ ZEME 2022Deň 22. apríl je už tradičný ako DEŇ ZEME. Máme radi našu planétu Zem, našu krajinu, prostredie v ktorom žijeme, a preto nám leží na srdci čistota a poriadok nášho okolia.

Naše detičky si pripomenuli tento DEŇ ZEME výtvarným a pracovným stvárnením prírody, poukázali na nebezpečenstvo znečistenia prírody a dôležitosť starostlivosti o našu Zem. Lienky kreslili, rozprávali sa o prírode, sadili semienka a zbierali odpadky.

Cieľom nášho podujatia bolo rozvíjať environmentálne povedomie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu, a tak zveľaďovať životné prostredie. FOTO

 

 

ŠIBAČKA 2022Dňa 13.4. 2022sa v LIENKOVEJ TRIEDE uskutočnila VEĽKONOČNÁ ŠIBAČKA :)

Škôlku sme si vyzdobili, prezliekli sme sa do krojov, pripravili kraslice a jediné , čo nám k Veľkej noci chýbalo, bola šibačka. Chlapci si pripravili poriadne korbáče a šlo sa na to. Chlapci šibali, dievčatá výskali, ako sa patrí.

A potom prišli na rad aj veľké dievčatá, pani učiteľky. Veru sme boli také mokré, že sme sa museli aj prezliecť. :))))

Nakoniec sme si zaspievali pesničky: Na dvore býva sliepočka naša a Ťuki, ťuki , ťukalo.

Všetci sme boli odmenení čokoládovými vajíčkami.

FOTO

 

 

MORENAV utorok, 29.3.2022 sa detičky z našej LIENKOVEJ TRIEDY rozlúčili so zimou jedným z najstarších slovanských zvykov - vynášaním Moreny. Aj takto sme dali zime definitívne najavo, že už chceme jar!

Detičky si vyrobili malé Moreny a pomáhali pani učiteľkám pri zhotovovaní slamenej figuríny - Moreny. Lienočky sa prezliekli do krojov a pripravili si pásmo ľudových piesni a riekaniek, ktorým sa rozlúčili so zimou a privítali prichádzajúcu jar. V jarnom sprievode ulicami Hvozdnice sme niesli Morenu, ktorá symbolizuje zimu. Na moste sme ju zapálili, hodili do vody a spoločne sa tešili na prichádzajúce dni plné slniečka, spevu vtáčikov a vône prvých kvetín.

FOTO

INFORMÁCIE

Milí rodičia,

zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023 s nástupom 02. septembra 2022 prebehne v Základnej škole s materskou školou Hvozdnica

dňa 11. apríla 2022 (pondelok) od 12:00 hod. do 17:00 hod.