Milé deti!

Tak a máme za sebou druhý týždeň učenia sa cez internet. Som veľmi potešená, že sa vám podarilo prihlásiť do www.bezkriedy a už som si tam našla od vás poštu. Ďakujem pekne, ste všetci zlatí. Ste šikovné deti a tiež aj vaši rodičia a súrodenci, že vám s tým  pomohli, lebo poviem vám, že aj ja som sa musela naučiť pracovať s týmto portálom.

  

Prajem vám pekný dníček. Mám vás rada. 😊                        

      Vaša p. uč. Monika

 

Slovenský jazyk

Cvičebnica str. 32 vypracovať celú.

Do zošita domáca úloha vypracovať z učebnice str. 83 / 4

Zahrajte sa s rodičmi a so súrodencami  hru MENO, MESTO, ZVIERA, VEC, viem, že ju máte radi a takto si precvičíte aj učivo o podstatných menách.

 

Matematika

Vypracovať pracovný list str. 63, ktorý som vám dala, keď sme boli v škole.

Do zošita domáca úloha,( poproste rodičov, súrodencov alebo tety ), aby vám nadiktovali matematický diktát. 10 príkladov na násobenie a 10 príkladov na delenie.

 

Vlastiveda

Prečítať si pozorne str. 28.

Vypracovať str. 29 celú, pomôžte si s textom na str.28.

 

 Výtvarná výchova

Na fotke vidíme moju veľkonočnú ozdobu, mám ju pri vchodových dverách. Chcela som ju robiť aj s vami na výtvarnej výchove, ale vidíte, nebudem. Ak chcete môžete si vyrobiť vy doma. Viem, že vaše maminky a babky majú zlaté ruky a isto budete niečo s nimi vyrábať. Veľa nápadov nájdete na www.pinterest.com 😊

 

Milé deti!

Je pred nami pred nami pekný víkend . A opäť máte na víkend  tie isté úlohy, ako ste robili  minulú sobotu a nedeľu. Budete pomáhať rodičom pri upratovaní, varení, pečení a možno pomôžete ockovi v garáži niečo,, zmajstrovať.“ Môžete pekne povysávať byt, poumývať riad, poutierať prach, pozametať dvor a iné. Tieto činnosti určite využijete, aj keď budete dospeláci.. Môžete spolu s maminkou upiecť aj nejaký koláčik, zákusok.

POZOR, cez víkend sa posúva čas o hodinu dopredu.                                                                                                                                        

 Znova sa teším  na fotečky,  ako ste to krásne  všetko zvládli a pošlem vám aj ja foto, čo budem robiť.  😊